RUSIJO, SRBI DOLAZE: Orlovi pobedili Gruziju golom Prijovića i plasirali se na Svetsko prvenstvo

Orlovi su učesnici Svetskog prvenstva! Do tog cilja došli su pobedom nad Gruzijom u meču poslednjeg kola Grupe D na stadionu “Rajko Mitić” golom Aleksandra Prijovića – 1:0 (0:0).

Izabranici Slavoljuba Muslina zauzeli su prvo mesto u kvalifikacionoj Grupi D sa 21 bodom, dva više od drugoplasirane Republike Irske, koja je u isto vreme pobedila Vels u Kardifu 1:0.

“Orlovi” će igrati na velikom takmičenju prvi put posle osam godina – na planetarnom šampionatu u Rusiji 2018. Prethodno, 2010. su bili učesnici takođe Mundijala, u Južnoj Africi.

Poslednji zvižduk poljskog sudije Pavela Gila večaras na “Marakani” označio je početak velikog slavlja srpskih fudbalera i navijača. Bilo je i vatrometa i suza, svega što inače bude kada se načini ovakav uspeh posle tako dugog čekanja.

Bilo je teško “orlovima” protiv Gruzije pred 40.000 navijača. Kao da im je važnost utakmice okovala noge, pa su rasterećeni gosti bili bolji u drugom poluvremenu.

Međutim, posle 15-minutnog odmora naši reprezentativci su se vratili na teren sa novom energijom, očigledno rešeni da konačno stave tačku na put ka Rusiji.

Na kraju su to i učinili posle sjajne kontre koju je izvukao kapiten Ivanović, nastavio Mitrović, a završio Prijović.

Mreža Gruzije zatresla se u 74. minutu. I to bi bilo to za danas i za ovaj ciklus kvalifikacija.

Srbija je učesnik Svetskog prvemstva, koje će se od 14. juna do 15. jula održati u Rusiji.

1 / 5 FOTO: DADO ĐILAS

TOK MEČA:

KRAJ – 1:0! SRBIJA JE NA SVETSKOM PRVENSTVU!

76. minut – Druga Muslinova izmena – Milivojević umesto Aleksandra Mitrovića.

74. minut – GOOOLLL – 1:0 – PRIJOVIĆ! Kontra Srbije koju je započeo Ivanović, lopta je došla do Mitrovića, on je proigrao Prijovića a ovaj loptu smestio u mrežu.

1 / 10 FOTO: DADO ĐILAS

73. minut – ŠANSA za SRBIJU! Ponovo korner, ponovo šansa. Ivanović ponovo glavom neprecizan.

70. minut – ŠANSA za SRBIJU! Posle novog kornera Gudelja sa desne strane, Matić je tukao sa desetak metara, ali je Kankava izbacio loptu sa gol-linije.

66. minut – Osmi korner za Srbiju, izveo ga je Gudelj, a Ivanović sa šest metara glavom šalje loptu pored gola.